Tervetuloa ryhmänäyttelyyn Suomeen

Pimeyteen Kadonnut järjestää ryhmänäyttelyn FCI-ryhmille 1 ja 5, 24.11.2019

Näyttely on YVNL alainen ja noudattaa vFCI:n laatimia näyttelysääntöjä
Näyttely järjestetään Suomessa
Näyttely on kansallinen ja siellä jaetaan sertifikaatti (SERT)

Ilmoittautuminen

PVM: 24.11.2019 | VIP: 20.11.2019

Sähköpostiin: vrnlyilmot@gmail.com Otsikolla: RYHMIS

Näyttelyt järjestetään YVNL alaisuudessa ja on täten avoin valokuvallisille virtuaalikoirille

Näyttelyissä arvostellaan ryhmät 1 & 5 luokissa: PEK, JUN, NUO, AVO, KÄY, VAL, VET, KAS

Ilmoittaessasi koiria muistathan järjestää koirat yllä näkyvään luokkajärjestykseen, urokset ennen narttuja. Muistathan käyttää alla olevia osallistumiskoodeja!

ROTU, LUOKKA

u./n. <a href="https://KOIRAN SIVUN OSOITE">KOIRAN VIRALLINEN NIMI</a>

<br>KASVATTAJALUOKKA

<a href="https://KENNELIN SIVUN OSOITE">KENNELIN NIMI</a><br> 

Tuomarit

Kaikki: Lume T

BEST IN SHOW

BEST IN SHOW 1: Joikhas Rapatessa Roiskuu

BEST IN SHOW 2: Pimeyteen Kadonnut Aatelinen


BEST IN SHOW-PENTU 1: Tuuliviirin Kohti Tuntematonta, siperianhusky

BEST IN SHOW-PENTU 2: Miss of Bitches, suomenlapinkoira

BEST IN SHOW-PENTU 3: Kielolaulun Taikaa Kukkasissa, samojedinkoira

BEST IN SHOW-PENTU 4: Ankaran Unisieppari, schapendoes


BEST IN SHOW-JUNIORI 1: Joikhas Rapatessa Roiskuu, suomenlpainkoira

BEST IN SHOW-JUNIORI 2: BomDom's Lumineon, saksanpystykorva, keeshond

BEST IN SHOW-JUNIORI 3: BomDom's Merriweather, saksanpystykorva, mittelspitz, musta ja ruskea

BEST IN SHOW-JUNIORI 4: Mielikuvituksen Syyslehdet, sileäkarvainen collie


BEST IN SHOW-VETERAANI 1: Pörröjengin Villi ja Vapaa, saksanpystykorva, keeshond

BEST IN SHOW-VETERAANI 2: Kovura Minka, suomenlapinkoira

BEST IN SHOW-VETERAANI 3: Pimeyteen Kadonnut Legenda, bordercollie


BEST IN SHOW-KASVATTAJA 1: BomDom's, saksanpystykorva, keeshond

BEST IN SHOW-VETERAANI 2: Pimeyteen Kadonnut, bordercollie

Osallistujat

FCI 1

RYP1: Pimeyteen Kadonnut Aatelinen, bordercollie

RYP2: Effekt von der Oasis, belgianpaimenkoira groenendael

RYP3: Töppösen Kaikkea Kanssa, sileäkarvainen collie

RYP4: Half Moon's Spica, belgianpaimenkoira tervueren

AUSTRALIANPAIMENKOIRA
JUN
n. Sademetsän Hengenverta ERI1 ROP-jun


BELGIANPAIMENKOIRA GROENENDAEL
JUN
u. Karmivan Hunsvotti ERI2
u. Karmivan Täysin Pimee ERI1 ROP-jun SA PU1 SERT VSP

n. Tedforest's Shadow ERI1 VSP-jun SA PN3

AVO
u. Calla's The Chamber of Secrets EH
u. Malik Sheepless In Seattle EH

n. Karmivan Summamutikka ERI2 SA PN2
n. Effekt von der Oasis ERI1 SA PN1 SERT ROP


BELGIANPAIMENKOIRA MALINOIS
AVO
u. Duun Glazed Love ERI1 SA PU1 SERT ROP

n. Burr Hollow of Cidisa EH
n. Improved With Silver of Cidisa EH


BELGIANPAIMENKOIRA TERVUEREN
NUO
n. Half Moon's Spica ERI1 SA PN1 SERT ROP

AVO
u. Wintaman Taas Kaatuu Maailma Karmeineen H


BORDERCOLLIE
PEK
n. Guthrun While She Sleeps PEK1

JUN
u. Geraldi Carpol EH

n. Nuottipaimenen Superstara ERI3
n. Pimeyteen Kadonnut Aatelinen ERI1 ROP-jun SA PN1 SERT ROP
n. Trizetz Seadra ERI2 SA

NUO
n. Hiljamielen Rakkaus on ERI1 SA PN2
n. Dance Pony Dance of Cidisa EH
n.Huuto Pimeyden Tielle ERI2 SA PN3

AVO
u. Alwazabrez of Cidisa​ EH
u. Green Mountain of Cidisa EH

n. Hiljamielen Magiaa Mafian Tahtiin ERI1 SA
n. Pimeyteen Kadonnut Elegantti Elefantti ERI2 SA
n. Hidden Treasure of Cidisa ERI3
n. Pimeyteen Kadonnut Ilo EH
n. Trizets Under Your Stairs H

KÄY
n. Pimeyteen Kadonnut Inahdus ERI1 SA PN4

VET
u. Pimeyteen Kadonnut Legenda ERI1 ROP-vet
u. Vikkelä Vilperi ERI2

n. Teräshampaan Idänpikkusieppo H

KAS
Pimeyteen Kadonnut KAS1 KP ROP-kas (Aatelinen, Inahdus, Elegantti Elefantti, Legenda)


COLLIE, PITKÄKARVAINEN
JUN
n. Teräshampaan Unissakävelijä ERI1 ROP-jun


COLLIE, SILEÄKARVAINEN
JUN
u. Ciiraviiman Huippu Juttu ERI2
u. Gloomkiller Blackpool ERI1 VSP-jun SA PU1 SERT VSP

n. Ensimmäinen Elena ERI2 SA PN4
n. Mielikuvituksen Syyslehdet ERI1 ROP-jun SA PN3

NUO
n. Wonderful Waleria ERI1 SA PN2
n. Dialogin Zianna ERI2 SA

AVO
u. Gloomkiller Automatically Sunshine EH
u. Leemark's Bohemian Rhapsody EH

n. Kielokedon Sykkivä Sydän ERI2
n. Chi Non Risica Non Rosica ERI3
n. Overly Tambourine EVA, Koiralta puuttuu kuvat.
n. Töppösen Kaikkea Kanssa ERI1 SA PN1 SERT ROP

VET
u. Carma's Cool Calvin EVA, Koira on hankala arvostella huonon kuvakulman takia.


MUDI
JUN
n. Cinderblight Oraristrix ERI1 ROP-jun SA PN1 ROP

NUO
u. Arisztid Csinos ERI1


SAKSANPAIMENKOIRA, LYHYTKARVAINEN
NUO
u. One Reason of Narvik EH

n. Susiluodon Viimeinen Ristiretki ERI1 SA PN2

AVO
u. Shamrock Valco H
u. Viking Warrior of Ursus ERI1 SA PU2

n. Raotick's Jacinthe ERI1 SA PN3
n. Racker ERI2

KÄY
u. Carlsberg's Gamma Sigma ERI1 SA PU1 SERT ROP

n. Sabina vom Quirin ERI1 SA PN1 SERT VSP

VET
u. Fearless Flames Rhyme and Reason H


SAKSANPAIMENKOIRA, PITKÄKARVAINEN
AVO
u. Black Nightmare EH


SCHAPENDOES
PEK
u. Ankaran Unisieppari PEK1 KP ROP-pentu

AVO
n. Humppahullun Salarakas ERI1 SA PN1 SERT ROP


SHETLANNINLAMMASKOIRA
NUO
n. Mutton Q's Jacinthe Jade ERI1 SA PN1 SERT ROP


TSEKINPAIMENKOIRA
AVO
u. Roihukaadon Repo Ropolainen ERI1 SA PU1 ROP

n. Hallitun kaaoksen Bózena Decínistä ERI1 SA PN1 VSP
n. Hallitun kaaoksen Beáta Jihlavasta ERI2 SA PN2 SERT


VALKOINENPAIMENKOIRA
JUN
n. Storypath Snow White ERI1 ROP-jun


WELSH CORGI PEMBROKE
JUN
n. Tassukadon Kahvipapu EH

AVO
u. Karmalan Onnenoma EH

FCI 5

RYP1: Joikhas Rapatessa Roiskuu, suomenlapinkoira

RYP2: Paint it Grey, siperianhusky

RYP3: BomDom's Lumineon, saksanpystykorva, keeshond

RYP4: Elegant Mr. Muggles, japaninpystykorva

AKITA
JUN
n. Pimeyteen Kadonnut Hihhulineiti ERI2 SA PN2
n. Akishi Izanami ERI1 ROP-jun SA PN1 SERT ROP


ALASKANMALAMUUTTI
JUN
n. Ice Dragon's Black Ice ERI2 SA PN3
n. Kaunotassun Tuuli Tuulta Vasten ERI1 ROP-jun SA PN2

NUO
u. Ice Dragon's Arctic Ocean ERI1

AVO
u. Litsikoiran Rauhallinen Boris H
u. Lumituiskun Alle Satasella ERI1 SA PU1 SERT VSP
u. Murrie's Snake Eyes ERI2 SA PN2

n. Ice Dragon's Arctic Fox EH
n. Ice Dragon's Drafty EH
n. Ice Dragon's Evergreen ERI2
n. Naurupolun Runoilija ERI1 SA PN1 SERT ROP

KAS
Ice Dragon's KAS1, Black Ice - Evergreen - Arctic Ocean - Drafty


BASENJI
JUN
u. Vincitore's Argent Warrior EH

n. Fireolle's Merida ERI2
n. November Rain of Cidisa ERI1 ROP-jun SA PN1 SERT VSP

AVO
u. Lasikeijun Bailaava Yötähti ERI1

VAL
u. Storypath Pinokkio ERI1 SA PU1 ROP


CHOW CHOW
JUN
n. Hilvanuotan Avaruusnalle H


EURASIER
VAL
n. FI MVA DL Stille Nacht ERI1 SA PN1 ROP


GRÖNLANNINKOIRA
AVO
u. Rajtantajtan H


HARMAA NORJANHIRVIKOIRA
AVO
n. Riimittelevä Runo ERI1 SA PN1 SERT ROP

KÄY
n. Metsäntaan Huvi EH


IBIZANPODENCO
JUN
u. FI MVA Herttaisen Iloinen Pihatonttu ERI1 ROP-jun SA PU1 ROP

AVO
n. Helmisen Viitta ERI1


ISLANNINLAMMASKOIRA
VET
u. The Land of Nod EH


JAPANINPYSTYKORVA
AVO
u. Elegant Mr. Muggles ERI1 SA PU1 SERT ROP


JÄMTLANNINPYSTYKORVA
KÄY
u. Hipsuhännän Juksu ERI1


KARJALANKARHUKOIRA
AVO
n. Silver's Freccia's Felicia ERI1 SA PN1 SERT ROP


LAPINPOROKOIRA
AVO
u. Koriarunon Kohaus ERI1 SA PU1 SERT ROP

n. Kurjenpuolan Juuliska H


SAKSANPYSTYKORVA, GROSSPITZ, VALKOINEN
JUN
u. Terävä Rakkaus H


SAKSANPYSTYKORVA, KEESHOND
JUN
u. Moomin Shining Armor ERI1 VSP-jun SA PU1 SERT VSP

n. BomDom's Lumineon ERI1 ROP-jun SA PN1 SERT ROP
n. Firepaw's Aqua Skyline EH
n. Tilli's Moonlight ERI2 SA PN3
n. BomDom's Weepinbell ERI3 SA PN4

NUO
u. ​BomDom's Jumpluff EH

n. BomDom's Cheer Bear ERI1 SA PN2

AVO
u. Korvenkotkan Ota Tuulesta Kiinni ERI1 SA PU3

n. BomDom's Comet ERI1

VET
u. BomDom's Grumpy Bear EH
u. Pörröjengin Villi Ja Vapaa ERI1 ROP-vet SA PU2

n. Rosalina Widelao ERI1 VSP-vet

KAS
BomDom's KAS1 KP ROP-kas, Lumineon - Cheer Bear - Weepinbell - Comet


SAKSANPYSTYKORVA, KLEINSPITZ, MUUT VÄRIT
JUN
n. Piirtoruudun Siluetti ERI1 ROP-jun


SAKSANPYSTYKORVA, KLEINSPITZ, MUSTA JA RUSKEA
JUN
u. The Darkest Piece of Eden ERI1 ROP-jun SA PU1 SERT ROP


SAKSANPYSTYKORVA, KLEINSPITZ, VALKOINEN
JUN
u. Viimeinen Vip ERI1 ROP-jun SA PU1 SERT ROP


SAKSANPYSTYKORVA, MITTELSPITZ, MUUT VÄRIT
PEK
n. White Goodness PEK1 KP ROP-pentu

AVO
u. Mordred EH
u. BomDom's Tink-a-Tink-a-Too ERI1 SA PU1 SERT ROP


SAKSANPYSTYKORVA, MITTELSPITZ, MUSTA JA RUSKEA
JUN
u. BomDom's Merriweather ERI1 ROP-jun SA PU1 SERT ROP

n. Anoeschka ERI1

AVO
u. Redbed's Can You Feel My Heart ERI1 SA PU2

n. Dragonwolf Another Sunshine ERI1 SA PN1 SERT VSP

VAL
n. FI MVA Sarastuksen Aamun Koi ERI1 SA PN2


SAKSANPYSTYKORVA, POMERANIAN
JUN
u. Powersly Creepy Killer EH


SAMOJEDINKOIRA
PEK
n. Kielolaulun Taikaa Kukkasissa PEK1 KP ROP-pentu

JUN
u. Foxbeat Boy Of Moon EH

n. Ice Dragon's Cold Snap ERI1 ROP-jun

AVO
u. Ice Dragon's Glasier ERI1 SA PU1 SERT ROP
u. Nandidandin Hupsista Keikkaa EH

n. Jogurt Design ERI1 SA PN1 SERT VSP

KÄY
n. Valkounelman Hetken Tie ERI1


SHIBA
VET
n. Akishi Budo no Kendo EH


SIPERIANHUSKY
PEK
u. Tuuliviirin Kohti Tuntematonta PEK1 KP ROP-pentu

NUO
n. Paint It Grey ERI1 SA PN1 SERT ROP

AVO
u. Polkama Devart EH
u. Kuurakan Jäinen Järkäle ERI1

n. Viviana Felmont ERI1 SA PN2
n. Midsummer Magic H


SUOMENLAPINKOIRA
PEK
n. Miss of Bitches PEK1 KP ROP-pentu

JUN
u. Nawti Naatti ERI1 VSP-jun SA

n. Huilin Melon ERI2
n. Joikhas Räpätessä Roiskuu ERI1 ROP-jun SA PN1 SERT ROP

AVO
u. Viekas Guuraketti ERI1
u. Cocklebur of Cidisa H
u. Eichenhof of Cidisa ERI1 SA PU1 SERT VSP
u. Friedhelm EH
u. Roiston Aarre EH

n. Candlelight of Cidisa ERI1
n. Magdalene EH

VET
n. Kovura Minka ERI1 ROP-vet


SUOMENPYSTYKORVA
KÄY
n. Hiidenheimon Isapella ERI1 SA PN1 SERT ROP


VOLPINO ITALIANO
AVO
u. Norademus Milpert ERI1 SA PU1 SERT ROP
u. Light In Darkness ERI2